8 نشانه‌ی افراد موفق
در دنیای امروز، برخی‌ها موفقیت را در پول و مقام خلاصه می‌کنند و وقتی صحبت از موفقیت می‌شود، ناخودآگاه ذهن‌شان به سمت افرادی می‌رود که خانه‌های لوکس و حساب‌های بانکی پر پول دارند. در تحقیقی که اخیرا در آمریکا انجام شده، 90 درصد مردم موفقیت را در شادی می‌دانند، نه ثروت یا قدرت. با نگاه به این تحقیق درمی‌یابیم، 67 درصد نیز موفقیت را در داشتن ارتباط خوب با خانواده و دوستان تعریف می‌کنند و 60 درصد نیز موفقیت را در عشق‌ورزی می‌بینند و تنها 20 درصد موفقیت را پولدار بودن می‌دانند. با یوکن همراه باشید.
موفقیت حقیقی این است که خود را به بهترین شکل بسازید. هرچقدر بهتر باشید کارتان هم بهتر پیش می‌رود. در ادامه نشانه‌‌های افراد موفق را معرفی کرده‌ایم:
1. مرکز ثقل دنیا نیستند
آیا تاکنون با افرادی برخورد داشته‌اید که خود را مرکز ثقل دنیا و ارزش زندگی بقیه را بعد از خود می‌دانند؟ قطعا این موفقیت نیست. وقتی فردی موفق خواهید بود که بتوانید با مردم همدلی و همدردی کنید، به رویاهای آن‌ها همانند رویاهای خود اهمیت دهید و این باور را در خود به‌وجود آورید که بدون وجود دیگران موفق نخواهید شد.
2. مثبت اندیش هستند
امید و مثبت اندیشی، دو عامل مهم برای داشتن یک زندگی شاد است. اگر بخواهید در اتفاقات منفی گذشته غرق شوید انسان ناراحت و بدخلقی خواهید شد. مثبت اندیشی به این معناست که همیشه نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و به این باور برسید آن‌قدر قدرت دارید که بتوانید بدترین موقعیت‌ها را به بهترین‌ها تبدیل کنید.
3. شکست را همیشگی نمی‌دانند
تنها افرادی شکست نمی‌خورند که هیچ چیزی را امتحان نمی‌کنند. اگر شکست را مقدمه‌ی پیروزی بدانید و از آن درس بگیرید، قطعا انسان موفقی خواهید بود. در واقع تحمل شکست است که باعث می‌شود زندگی را از زاویه‌ی دید دیگری ببینید و بتوانید مشکلات‌تان را حل کنید.
4. چشم‌انداز وسیعی دارند
زندگی سختی های خود را دارد و در همین سختی‌هاست که انسان ساخته می‌شود. البته شدت سختی‌ها به نگرش افراد وابسته است. شاید فردی سختی را نگرفتن ترفیع شغلی بداند اما دیگری هیچ غذایی برای خوردن ندارد. اگر در بدترین شرایط به یاد کسانی باشید که شرایط سخت‌تری نسبت به شما دارند قطعا می‌توان گفت فرد موفقی هستید.
5. در زمان نیاز کمک می‌گیرند
عدم درخواست کمک از دیگران نشانه‌ی عدم بلوغ فکری فرد است. این‌که شما از آشکار شدن نقاط ضعف‌تان هیچ هراسی ندارید زیرا می‌دانید هیچ کسی بدون کمک نمی‌تواند به موفقیت برسد.
6. می‌دانند تمام زندگی، باخت نیست
یکی از خصوصیات افراد موفق این است که موفقیت دیگران را جشن می‌گیرند و به این باور اشتباه اعتقادی ندارند که اگر دیگری بُرد شما می‌بازید.
7. به حرف مردم اهمیت نمی‌دهند
وقتی به اصول و خواسته هایتان پایبند باشید و در تحقق اهداف‌تان به حرف مردم اهمیت ندهید مگر اینکه منفعتی برایتان داشته باشند، انسان موفقی خواهید بود.
8. قبول دارند برخی چیزها را نمی‌توان تغییر داد
به فردی که محتاطانه عمل می‌کند، منفی‌نگر نمی‌گویند. وقتی شرکت تعدیل نیرو می‌کند و شما اخراج می‌شوید اگر باور کنید فرصت های بهتری در زندگی‌تان پیش می‌آید که می‌تواند از فرصت قبلی بهتر هم باشد و زندگی‌تان را غرق حسرت و نا امیدی نکنید، موفق خواهید شد.
موفقیت داشتن خانه‌ی لوکس، خودروی گران‌قیمت و شکست نخوردن نیست. موفقیت واقعی فراتر از این‌هاست و به درون شما بستگی دارد.

 

منبع: یوکن

۴۹ راهی که ما را در زندگی به موفقیت می‌رساند

مقاله قبلی

فوت‌های کوزه گری وارن بافت برای موفق شدن در سرمایه‌گذاری

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *