حذف افکار منفیمقالات

۴ راه برای از بین بردن حس ترس از شکست

0

حس ترس از شکست چیزی است که همه ما در یک نقطه از زندگی‌مان با آن مواجه می‌شویم. متأسفانه، این ترس به خاطر شیوه‌ای است که ما انسان‌ها برنامه ریزی شده‌ایم. از سوی دیگر، راه‌های مختلفی وجود دارد که با آن‌ می‌توانید، حس ترس از شکست را امروز، فردا و روزهای بعدتر از آن از بین ببرید. برای آشنایی با این روش‌ها در ادامه با تاب روان همراه باشید.

برای از بین بردن حس ترس از شکست شما باید بر روی یک چیز کار کنید و آن خودتان است.

این ممکن است کار آسانی به نظر برسد، اما این‌طور نیست. در ادامه 4 کار مهم را برای شما مشخص کرد‌ه‌ایم که انجام آن‌ها به شما کمک می‌کند تا حس ترس از شکست را از بین ببرید.

پاک کردن ذهنیت نسبت به اهداف خود
این چیزی است که ما ممکن است آن را به عنوان امری بسیار مهم در نظر نگیریم.

ترس از شکست تماماً به ذهن شما مربوط است؛ ما به چیزهایی که می‌خواهیم به دست بیاوریم فکر می‌کنیم و ذهن ما با این افکار می‌جنگد. انسان به طور کلی این‌گونه است و همان‌طور که گفتیم این‌گونه برنامه‌ریزی شده است.

هنگامی که شما تنها به یک چیز و فقط یک چیز، یعنی هدفتان، فکر می‌کنید، در این صورت یک گام بسیار مهم در نترسیدن از شکست برداشته‌اید. اهداف شما باید کاملاً مشخص باشند و مهم‌تر از آن قابل دستیابی باشند.

هنگامی که شما اهداف خود را به این شکل برنامه‌ریزی کنید، در این صورت خود را برای موفقیت آماده می‌کنید. ذهنیت همیشه اولین قدم به سوی هر چیز بزرگی است، به ویژه هنگامی که می‌خواهید به طور کلی خودتان را بهبود ببخشید.

تصور درستی از شکست داشتن
این یک مشکل پیچیده است.

شما ممکن است با خود فکر کنید:

چرا دانستن اینکه شکست چیست به من کمک می‌کند تا از آن نترسم؟

دانستن اینکه شکست چیست به شما کمک می‌کند تا فهم درستی از آنچه با آن رو به رو هستید داشته باشید. شکست برای هر فرد، متفاوت است.

برای مثال، بزرگ‌ترین تصور بعضی از انسان‌ها از شکست، ناامید کردن دیگران است. درحالی ‌که ممکن است برای شما پیدا نکردن شغل، تمام نکردن مدرسه و یا ترفیع نگرفتن در کارتان باشد. شکست در زندگی ما مشکل بزرگی است و ما هر روز آن را بر دوش خود حمل می‌کنیم.

دانستن اینکه شکست چیست، به شما کمک خواهد کرد تا با رویکرد مناسبی با آن به مبارزه بپردازید.

بپذیرید که شکست بخشی از “فرایند” است
اگر شما فردی زرنگ باشید، همیشه ده گام از هر کس دیگری جلوترید که کاری عالی است، اما بالاخره با شکست مواجه خواهید شد.

مسئله‌ی مهم در اینجا این است که مجبور نیستید بنشینید و انتظار شکست را داشته باشید، اما باید بدانید که این بخشی از روند زندگی است. این که آیا به دنبال کسب و کار جدید هستید، می‌خواهید به عنوان یک والد بهتر عمل کنید، انگیزه خود را پیدا کنید یا هر چیز دیگری، باید شکست را بپذیرید.

طبیعی است که از چیزی که اجتناب ناپذیر است بترسیم، که یکی از بزرگ‌ترین دلایلی است که ما همیشه در زمان شکست افسرده و بدون انگیزه می‌شویم. با این حال، اگر ما در زندگی با دانستن اینکه با شکست مواجه می‌شویم سرمایه گذاری کنیم، زمانی که با آن مواجه شویم آسان‌تر خواهد بود.

یک سیستم پشتیبانی خوب داشته باشید
بین راه‌های گفته شده مهم‌ترین راه برای از بین بردن ترس از شکست، داشتن سیستم پشتیبانی مناسب است.

این کار به معنای داشتن یک نفر که در روزهای سخت بر او تیکه کنید نیست . اولین امر و مهم‌تر از همه این است که بتوانید خود را در همه چیزهایی که در طول زندگی اتفاق می‌افتد حمایت کنید. شکست اتفاق خواهد افتاد.

شما ممکن است یک نفر داشته باشید که همواره در همه‌ی شرایط به شما اعتقاد داشته باشد، یا اینکه خودتان را داشته باشید.

شرایط هر چه باشد، باید بتوانید بر روی آن فرد در هنگام شکست حساب کنید. دانستن اینکه کسی پشت شما است، ذهن شما را آرام می‌کند و اغلب شما حتی در مورد شکست هم فکر نمی کنید.

پشتیبانی بزرگ‌ترین عامل بازدارنده در هر نوع سیستم مبتنی بر ترس است. روانشناسی این گونه می‌گوید و اگر ذهن ما در مورد شکست فکر نکند یا نگران نباشید که شکست قرار است اتفاق بیفتد، بنابراین زندگی خود را بسیار بهتر زندگی خواهیم کرد.

 

منبع: یوکن

۱۲ راهی که قهوه‌ی استارباکس را به موفقیت رساند

مقاله قبلی

هیجان چیست؟ + مهارت های مدیریت هیجانات

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *