اعتماد به نفسانگیزهمقالات

جملات انگیزشی افراد موفق

0
شاید تصور کنید از موفقیت بسیار دور هستید، اما حقیقت این است موفقیت از آنچه تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تر است. برای دست‌یابی به موفقیت باید همانند یک فرد موفق رفتار کنید. با تاب روان همراه باشید.
برای اینکه موفق شوید باید نگرش‌تان را تغییر دهید تا اعمال‌تان اصلاح شود. بهتر است با جملات مثبتی که افراد موفق هر روز به خود می‌گویند آشنا شوید. پیشنهاد می‌کنیم این جملات مثبت را که باید برای رسیدن به موفقیت در زندگی روزمره‌تان اعمال کنید، با خود تکرار کنید. بدون شک روز به روز به موفقیت نزدیک‌تر خواهید شد.
عمل از تفکر به دست می‌آید، خصوصا وقتی صحبت از خوشبختی و موفقیت در میان باشد. موفقیت و دستاوردهای ما به اعمال ما وابسته است، نه به افکارمان. با وجود این اعمال ما همواره تحت‌تاثیر افکارمان هستند. حتما می‌دانید هر دستاورد بزرگی با یک ایده، نظریه یا چشم‌انداز به دست آمده است.
در ادامه‌ی مقاله، به بیان جملات مثبتی که افراد موفق هر روز با خود تکرار می‌کنند می‌پردازیم. این جملات روی اعمال آنها تاثیر می‌گذارد و آنها را به سوی موفقیت‌های بزرگ‌تر رهنمون می‌کند.
شاید امروز نتوانم به هرچه می‌خواهم برسم، اما می‌توانم یک قدم کوچک بردارم
با تکرار جملات مثبت و تاثیرگذار به سوی موفقیت گام بردارید. مهم نیست چه اهداف و ایده‌های بزرگی دارید، چراکه تا وقتی دست به عمل نزنید به هیچ چیزی نخواهید رسید.
در بیشتر مواقع، شک و تردید ما را از عملی کردن ایده‌هایمان دور می‌کند. پس یک هدف یا ایده را انتخاب کرده و قدم اول را بردارید. تنها کافی است یک قدم کوچک بردارید. همیشه اولین قدم به سمت موفقیت سخت‌ترین قدم است. قدم‌هایی که به دنبال آن می‌آید آسان‌تر هستند.

 

امروز یک کار متفاوت انجام می‌دهم
برای رسیدن به موفقیت، باید متفاوت باشید. معمولا انجام کارهایی که دیگران از آن اجتناب می‌کنند آسان‌ترین راه برای متفاوت بودن است. پس همان کاری را که مردم عادی انجام نمی‌دهند انتخاب کنید. مهم نیست کوچک یا ساده باشد، انجامش دهید. در این صورت می‌توانید به یک فرد متفاوت تبدیل شوید و به سمت موفقیت گام بردارید.
در همین مسیر ادامه دهید و هر روز به دنبال انجام کاری باشید که دیگران انجام نمی‌دهند. در این صورت بعد از مدت کوتاهی به یک فرد خارق‌العاده تبدیل می‌شوید و به راحتی از مردم عادی متمایز خواهید شد. با انجام کارِ متفاوت از دیگران، عزت نفس و اراده‌ی خود را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهید.

 

امروز با یکی از ترس‌هایم مواجه می‌شوم
برای دست‌یابی به موفقیت با ترس‌هایتان روبه‌رو شوید. بدترین ترسی که شما را از زندگی عقب می‌اندازد، ترس از ناشناخته‌هاست. هیچ کاری آنقدرها که فکر می‌کنیم سخت و ترسناک نیست. همچنین، غلبه کردن بر ترس‌ها بسیار هیجان‌انگیز است. با گفتن جمله‌ی «فوق‌العاده است، همین حالا انجامش دادم» هیجانی تجربه می‌کنید که مدت‌ها مانند آن را تجربه نکرده‌اید.
افراد موفق هر روز با ترس‌هایشان مواجه می‌شوند. شما هم هر روز کاری انجام دهید که کمی ترسناک باشد. کاری که شما را از نظر جسمی یا احساسی به چالش می‌کشد. نگران هیچ‌چیز نباشید، مطمئنا برای هر مشکلی که مقابل‌تان قرار دارد راه‌حلی پیدا خواهید کرد.

 

امروز از اطرافیانم قدردانی می‌کنم
برای اینکه به موفقیت برسید، باید به اندازه‌ی کافی قدردان باشید. برخی کارها بیشتر از مهارت به تلاش نیاز دارند. این کارها آسان هستند و معمولا خیلی به چشم نمی‌آیند. اما برای انجام دادن آنها همانند هر کار دیگری تلاش می‌شود. در مقابل کسانی که بی‌توقع کار می‌کنند تنها یک تشکر خالی نکنید، بلکه با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید و قدردان‌شان باشید.
پیرامون شما افراد زیادی هستند که به سختی کار می‌کنند بدون اینکه به آنها توجه کنید. افراد موفق عادت دارند هر روز از اطرافیان‌شان قدردانی کنند. شما هم با خودتان عهد ببندید که هر روز به یکی از افراد زحمت‌کش اطرافتان توجه کنید. با این کار احترامی به دست می‌آورید، احترامی که از ایجاد تغییری خوشایند در زندگی دیگری به وجود آمده است.

 

 

امروز ده برابر بیشتر از آنکه حرف بزنم گوش می‌دهم
برای دست‌یابی به موفقیت، باید گوش شنوا داشته باشید. من هم زمانی بسیار پرحرف بودم و فکر می‌کردم جذاب، باهوش و شوخ‌طبع هستم. اما در اکثر اوقات این صفات در مورد من صادق نبود. افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند، بیشتر از اینکه حرف بزنند گوش می‌دهند.
اتفاق بسیار تلخی است، اما هنوز هم گاهی در حین صحبت کردن متوجه می‌شوم طرف مقابلم تمایلی به شنیدن حرف‌های من ندارد. تنها خودم مشتاق ادامه‌ی حرف‌هایم هستم. نباید تنها برای رضایت خودتان صحبت کنید، زیرا هیچ کسی از این رفتار خوشش نمی‌آید.

 

امروز به نظر مردم اهمیت نمی‌دهم
برای رسیدن به موفقیت نباید به افکار دیگران اهمیت دهید. در بیشتر مواقع لازم است به افکار دیگران توجه کنید، اما نه وقتی آن افکار مانع رسیدن به زندگی موردعلاقه‌تان باشد.
اگر قصد دارید کسب‌و‌کار جدیدی راه بیندازید اما نگران هستید کارتان از نظر دیگران عاقلانه نباشد؛ کار خود را انجام دهید. همان کاری را انجام دهید که تنها به خاطر نگرانی از افکار و حرف‌های دیگران ترک کرده‌اید. یادتان باشد زندگی شما متعلق به خودتان است و حق دارید به روش خودتان زندگی کنید.

 

امروز به تمام سوالات غیرمستقیم جواب می‌دهم
برای اینکه به موفقیت برسید باید پاسخ‌گوی سوالات اطرافیان‌تان باشید. گاهی تردید، خجالت و احساساتی این‌چنینی مردم را مجاب می‌کند سوالات غیرمستقیم بپرسند.
مثلا ممکن است یکی از کارمندان‌تان در دوره های آموزشی درباره‌ی شرکت از شما نظر بخواهد. اما در حقیقت می‌خواهد بداند از نظر شما برای پیشرفت در سازمان توانمندی‌های لازم را دارد یا نه؟ اگر پاسخ مثبت بدهید و دلایل‌تان را بیان کنید بسیار خوشحال خواهد شد.

 

جملات تاثیرگذاری که افراد موفق هر روز با خود تکرار می کنند

 

حتی ممکن است شوهرتان بگوید آیا در مهمانی خانم غریبه‌ای میخواسته توجه او را جلب کند؟ او با پرسیدن این سوال می‌خواهد دریابد هنوز برای شما جذابیت دارد یا نه؟ او می‌داند هنوز هم برای شما جذاب است، اما دوست دارد این حرف را از زبان خودتان بشنود.
در پشت خیلی از سوالات، سوال دیگری نهفته است. افراد موفق به سوالاتِ غیرمستقیم توجه می‌کنند و سعی می‌کنند آنها را دریافته و پاسخ دهند. طرف مقابل‌تان به پاسخ آن نیاز دارد، هرچند مستقیما از شما نپرسیده باشد.

 

امروز انتظار بهترین نتیجه را ندارم
افراد موفق توقع بهترین‌ها را ندارند. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید نباید انتظار بهترین نتیجه را داشته باشید. درست است که برای تاثیرگذاری عمیق فقط یک بار فرصت دارید. درک می‌کنم به دنبال بهترین نتیجه هستید. حقیقت این است که هیچ کار یا محصولی کامل نیست و حتی هیچ ابتکاری بدون نقص اجرا نشده است. پس در اغلب موارد توقع بهترین نتیجه را داشتن مانع حرکت شماست.
سخت تلاش کنید کارتان را خوب انجام دهید. هرآنچه در توان‌تان است ارائه دهید و در پایان آن را رها کنید. اکنون مشتریان و همکاران‌تان به شما می‌گویند چه چیزی نیاز به بهبود دارد و شما برای بهبود همان چیزهایی تلاش کنید که واقعا برای مردم مهم است.
تا زمانی‌که به دنبال بهترین نتایج باشید و در دام سخت‌گیری‌های بیهوده اسیر شوید نمی‌توانید هیچ‌کاری انجام دهید. پس به خودتان خیلی سخت نگیرید و تمام تلاش‌تان را برای جبران کمبودها به کار ببندید.

 

امروز سعی می‌کنم بهتر از گذشته باشم
برای دست‌یابی به موفقیت باید هر روز بهتر از دیروز باشید. هرکسی در زندگی مرتکب اشتباهاتی می‌شود. در زندگی همه‌ی ما کارهایی است که می‌توانستیم خیلی بهتر انجام دهیم. در خیلی جاها از حرف‌ها، رفتارها، دخالت‌ها و حمایت‌های بی‌جا ضربه خورده‌ایم. برای رسیدن به موفقیت نیاز نیست انسان کاملی باشید، تنها باید سعی کنید بهتر از گذشته باشید.
هر روز، روز قبل را به یاد بیاورید. به اتفاقات خوبی که سپری شد فکر کنید. سپس اتفاقاتی که ممکن بود بهتر پیش برود را در ذهن مرور کنید. مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید. اشتباهات‌تان را بپذیرید و به خودتان قول دهید امروز بهتر از روز قبل باشید.

 

امروز بیشتر کار می‌کنم
برای رسیدن به موفقیت باید سخت‌کوش باشید و با تمام انرژی کار کنید. جیمی اسپیتیل، کاپیتان تیم قایقرانی اوراکل ایالات متحده آمریکا که برنده جام قهرمانی شد، می‌گوید: «به ندرت کسی را دیده‌ام که با کمتر کار کردن به نتیجه‌ی خوبی برسد.»
شاید استعداد امکانات، تجربه و پارتی خوبی نداشته باشید. اما می‌توانید درست فکر کنید، پشتکار داشته باشید و بیشتر از دیگران تلاش کنید.
همه می‌خواهند در مسیری قرار بگیرند که به سرزمینی بکر، پهناور و خالی از سکنه منتهی می‌شود، اما افراد معدودی به آن سو می‌‌روند. تلاش و پشتکار برای رسیدن به موفقیت لازم است، اینها تنها چیزهایی هستند که باعث پیشرفت شما می‌شود، حتی زمانی که همه چیز بر علیه شماست.

 

امروز قدر داشته‌هایم را بیشتر می‌دانم
برای رسیدن به موفقیت باید از داشته‌هایتان لذت ببرید. برخی افراد داشته‌های زیادی دارند اما هیچ‌وقت خوشحال و راضی نیستند. این مساله نشان می‌دهد که شما خوشبخت نیستید. زیرا بیشتر به چیزهایی که ندارید، کارهایی که انجام ندادید و چیزهایی که به دست نیاورده‌اید فکر می‌کنید. در این مواقع باید برای کارهایی که خوشحال‌تان می‌کند بیشتر وقت بگذارید.
افراد موفق هر روز سعی می‌کنند بیشتر قدر داشته‌هایشان را بدانند. شما هم لحظه‌ای به داشته‌های فردی و حرفه‌ای‌تان بیندیشید. شاید به این نتیجه برسید که بیشتر از آنچه روزی آرزویش را داشتید به دست آورده‌اید.
به دنبال موفقیت‌های بیشتر باشید و برای آن تلاش کنید. اما همیشه به خودتان یادآوری کنید آنچه دارید، به ویژه رابطه‌ی عاطفی‌تان، از آنچه می‌خواهید به دست آورید مهم‌تر است. داشته‌هایتان برخلاف رویاهایتان در اختیار شماست و واقعی هستند؛ پس قدر آنها را بدانید.

منبع: یوکن

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *