آرامششاد زیستنمقالات

کارهایی که زوج‌های خوشبخت بعد از برگشت به خانه انجام می‌دهند

0
اگر وارد زندگی مشترک شده‌اید، حتماً اطلاع دارید مدیریت روابط پستی و بلندی‌های زیادی دارد. همیشه هم زندگی مشترک همانند فیلم‌های رمانتیک و عاشقانه نیست و داستان زندگی درباره‌ی عشق و دوست داشتن نخواهد بود. حتماً برایتان جالب است بدانید زوج‌های موفق و خوشبخت بعد از ترک محل کار چه کارهایی انجام می دهند. با تاب روان همراه باشید.
زمانی را تصور کنید که دو نفر خسته و درمانده از محل کار به خانه می روند، غذایی می خورند و با حجم زیادی از ظرف‌های کثیف رو به رو می شوند. بدون شک بهترین کاری که یکی از زوجین می تواند انجام دهد، شستن ظرف‌هاست. مدیریت و کنترل روابط نیازمند آگاهی و تلاش است.
19 کاری که زوج‌های موفق و خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام می دهند:
از حال هم اطلاع دارند
زوج‌های خوشبخت از حال هم باخبرند. البته منظور مسائل ریشه‌ای و بنیادی نیست، اگرچه زوج‌های موفق در مورد این مسائل هم با هم گفت و گو می کنند، اما اکنون مقصود این است، زوج‌هایی که خوشبخت هستند و درک مناسبی از هم دارند، نسبت به احوالات هم بی‌تفاوت نیستند. زوج‌های خوشبخت وقتی از سرکار به منزل می آیند با هم صحبتی صمیمی و خودمانی دارند و درباره اوضاع پیرامونشان، محل کار، فرزندانشان و … صحبت می کنند.
خنده را از یاد نمی‌برند
خندیدن زوج ها به مساله ای مشترک در کنار هم سبب نزدیکی بیشتر آنها می شود. پس برای داشتن اوقاتی دلپذیر و خوش و بهبود رابطه تان، بعد از اینکه از سرکار به منزل می آیید زمینه شادی خود و همسرتان را فراهم کنید. برای مثال، برای هم لطیفه بگویید، داستان های خنده دار تعریف کنید و به هر طریقی سعی کنید شادی و خوشی را به زندگی مشترک تان بیاورید. البته باید این مساله را در نظر بگیرید که شوخی ها درباره طرف مقابل نباشد و همواره مرز بین شوخی و بی احترامی را حفظ کنید.
تمرینات مناسب برای آرامش عضلات شان انجام می‌دهند
وقتی از سرکار به منزل می آیید، بدن خسته ای دارید و نیاز به استراحت و آرامش زیادی احساس می کنید. پیشنهاد می کنیم برای رفع خستگی تان به سراغ ماساژ بروید. از همسرتان خواهش کنید، گردن و شانه هایتان را ماساژ بدهد و شما هم همین کار را برای او انجام دهید. ماساژ پاها برای رفع خستگی بسیار موثر است. علاوه بر آن، ماساژ دادن سبب نزدیکی و حفظ رابطه تان نیز می شود، زیرا این کار خستگی جسمی را از بدن تان بیرون می کند و به همسرتان هم این پیام را می دهد که به او علاقه دارید و برای رفع خستگی های ذهنی و جسمی اش ارزش قائل اید.
زمانی را در تنهایی سپری می‌کنند
بعد از اینکه از محل کار به خانه رسیدید، زمانی را برای تنهایی خود در نظر بگیرید. باید علاوه بر تلاش برای داشتن اوقاتی خوب و شاد با همسرتان، به نیازهای فردی خود نیز توجه داشته باشید. کسب استقلال درونی برای هر فردی لازم است. در این صورت می توانید رابطه مشترک تان را بهبود بخشید.
در مسابقات ورزشی حاضر می‌شوند
هدف از اینکه در مسابقات ورزشی شرکت کنید، پیدا کردن آمادگی برای حضور در مسابقات المپیک نیست. بلکه منظور این است در کنار همسرتان برنامه ای ورزشی داشته باشید و در پی سلامت جسمی و شادابی یکدیگر باشید. برای مثال، غذاهای سالم و مقوی بخورید، در کنار هم ورزش کنید و سعی کنید ابعاد رابطه تان را در انجام کارهای مفید و متنوع بهبود دهید. جالب است بدانید، نظافت منزل در کنار هم نیز می تواند باعث نزدیکی بیشتر شما شود. مقصود این است در عمل به هم ثابت کنید اهداف و مسیر مشترکی در زندگی دارید و برای رسیدن به این مقصد مشترک به یکدیگر کمک می کنید.
محبت به هم و نوازش کردن را از یاد نمی‌برند
زوج های خوشبخت بعد از آمدن به خانه هیچ خستگی جسمی و روحی ندارند و تمام خستگی های کاری را فراموش می کنند. شما هم تلاش کنید همانند زوج های خوشبخت با محبت، نوازش و …، بار خستگی ها را از روی دوش همسرتان بردارید و حامی همدیگر باشید.
به سراغ بازی‌های فکری و رقابتی می‌روند
پیشنهاد می کنیم زمانی را به انجام بازی های فکری و جدید اختصاص دهید. باید در برنده شدن با هم رقابت کنید و یکدیگر را به چالش بکشید. انجام بازی هایی که به شما امکان استفاده از قدرت فکر را می دهد، اوقات خوشی برایتان به ارمغان می آورد و به شما و همسرتان کمک می کند تنوع بیشتری در رابطه تان داشته باشید. داشتن کمی رقابت به شما هیجان می دهد.
به پیک نیک می‌روند
حقیقت این است پیک رفتن در زندگی مشترک تان معجزه می کند. اگر هوا مناسب است، غذایی ساده درست کنید و به همراه همسرتان به جایی زیبا بروید و بهترین لحظات را در کنار هم رقم بزنید. حتی اگر هوا سرد است، کف خانه تان زیراندازی پهن کنید و پیک نیک خانگی داشته باشید. پیک نیک رفتن سبب می شود حال و هوایتان بهتر شود و آرامش و استراحت خوبی برای خود فراهم کنید. نباید همیشه به فکر انداختن تصاویر عاشقانه، پیک نیک تجملاتی و لوکس باشید، بلکه یک پیک نیک ساده نیز زندگی تان را متحول می کند. همیشه سادگی و راحتی از بهترین هاست.
به باشگاه می‌روند
وقتی از محل کار به خانه باز می گردید، زمانی را برای انجام تمرینات ورزشی درنظر بگیرید. وقتی فردی کنارتان باشد که در تحقق اهداف کمک تان می کند، انگیزه ی بیشتری برای رسیدن به آن هدف خواهید داشت. با همسرتان ورزش کردن، اهمیت دادن به سلامت جسمانی و نشاط می تواند تاثیر زیادی در شما داشته باشد.
سرگرمی‌های مشترک دارند
داشتن تفریح و سرگرمی مشترک برای تداوم و حفظ رابطه تان بسیار موثر است. وجود سرگرمی های مشترک نقش مهمی در نزدیک شدن زوجین به همدیگر دارد. تصور کنید هر دو نفر بعد از محل کار به منزل می آیید و به تمیز کردن و تعمیر بخشی از خانه تان مشغول می شوید؛ مثلا با هم برنامه ریزی کرده اید انباری خانه تان را رنگ کرده و آن را زیباتر کنید. وقتی هر دو با هم دست به کار می شوید و به دید یک سرگرمی هدفمند برای گذراندن اوقات خوب با هم هستید، روابط تان قوی تر و مستحکم تر خواهد شد. نباید این کار را خیلی جدی یا یک بنایی اصولی بدانید، بلکه مهم با هم بودن است.
پیاده‌روی شبانه را از یاد نمی‌برند
شب ها برای پیاده روی با همسرتان از خانه بیرون بروید. آرامش و تاریکی شب سبب می شود صمیمیت بیشتری وارد رابطه تان شود و عشق بیشتری بین تان شکل گیرد. آرامشی که قدم زدن در کنار همسر، زیر نور ماه و با خنکی نسیمی که می وزد به شما می دهد، توصیف ناشدنی است.
با هم پای تلویزیون می‌نشینند
بعد از برگشت به خانه و انجام کارهای لازم، در کنار همسرتان بنشینید و با هم برنامه ی موردعلاقه تان را تماشا کنید. هنگام تماشای تلویزیون دست او را بگیرید و توجه تان را بیشتر کنید. باید از هر فرصتی برای عشق ورزیدن و توجه به هم استفاده کنید تا هر روز محبت تان بیشتر شود.
با هم چایی می‌نوشند
تقریبا تمام افراد به نوشیدن چای بعد از بازگشت به منزل علاقه دارند و چای را بهترین نوشیدنی برای رفع خستگی می دانند. پس با همسرتان چای و قهوه درست کنید و در کنار هم بنوشید و حرف بزنید. باید به دنبال فرصتی برای صحبت و درددل کردن با هم باشید و درباره روزی که گذرانده اید حرف بزنید. اگر علاقه ای به چای ندارید، به سراغ قهوه، شیر و … بروید.
شکرگزار داشته‌هایشان هستند
زوج های خوشبخت در کنار هم نیایش می کنند و برای داشته هایشان شکرگذار هسستند. شکرگذاری را از طریق دعا کردن با هم انجام دهید. توجه به معنویت در کنار هم باعث تقویت رابطه شما با همسرتان می شود.
در کنار هم غذا می خورند
در هر شرایطی در کنار هم غذا بخورید. باید برنامه هایتان را به گونه ای تنظیم کنید که با هم شام بخورید و در کنار هم باشید.
از آرزوهایشان می‌گویند
زمانی را برای برنامه ریزی آینده تان اختصاص هید و از آرزوهای خود بگویید. شاید آرزویی که در سر دارید، عملی نباشد اما باز هم آنها را برای همسرتان بازگو کنید و سعی کنید افق روشن و لذت بخشی از آینده برای خود و همسرتان متصور شوید. این کار سبب می شود به آینده خوش بین تر شوید و زندگی شادتری را تجربه کنید.
کارهای خانه را تقسیم می‌کنند
کارهای خانه را بین خود و همسرتان تقسیم کنید. نباید اجازه دهید تمام فشارها روی یک نفر باشد و هیچ گاه در حق هم اجحاف نکنید. این مورد بیشتر قابل توجه مردان است. باید قبول کنید همسرتان هم به قدر شما خسته است و انجام تمام کارهای خانه او را خسته تر می کند. پس در کارهای خانه به او کمک کنید و در آشپزی، نظافت خانه و … وار همکاری شوید. در هنگام انجام کار می توانید با هم صحبت کنید.
به نظافت و زیبایی خود اهمیت می‌دهند
زوج های خوشبخت به خودشان می رسند. شما هم هر شب به حمام بروید و به این بهانه که بی حوصله و خسته هستید، نگذارید وضعیت ظاهری تان نامرتب و بهم ریخته باشد.
صحبت‌های جدی دارند
همانند روزهای اول ازدواج تان درباره ی علایق و خواسته هایتان با هم صحبت کنید. در کنار هم بنشینید و درباره مسائل جدی حرف بزنید. همواره باید در حال شناخت همدیگر باشید.

منبع: یوکن

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *